لوله برق دوجداره + (خرید و توضیحات)

مطالب این مقاله

لوله برق دوجداره

مقدمه

کاربردی ترین ابزاری که میتواند برای هدایت سیم ها در داخل دیوارهای ساختمان استفاده کنید لوله برق دوجداره می باشد. در صورتی که از این لوله ها برای سیم کشی ساختمان استفاده نکنید، زمان سیم کشی با مشکلات بسیار زیادی روبرو می شوید. به عنوان مثال در همان زمانی که می‌خواهید دیوار را بنا کنید می بایست شکاف‌هایی سیم کشی را ایجاد کنید که می‌تواند خسارت و مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. مثلا اگر دیوار بتنی باشد شما نمی توانید در زمان بنای دیوار این کار را انجام دهید.

اما لوله های دوجداره همانند تونلی در همه دیوارها قرار می گیرند و هر سیمی را می توانید در این لوله‌ ها جایگذاری کنید. اگر از این لوله ها استفاده نکنید و فقط یک مدل سیم را از داخل دیوار رد کنید، در صورتی که بعداً بخواهید سیم دیگری را از همان مسیر عبور دهید باید دیوار را بکنید و خسارت زیادی به دیوار وارد می‌شود و البته هزینه های شما تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. اما با کمک این لوله کافیست سیم را از همان مسیری که سیم های قبلی عبور کرده اند عبور دهید تا به راحتی فرایند سیم کشی ساختمان انجام شود. با این روش هم در هزینه ها صرفه جویی می کنید و هم در سرعت سیم کشی ساختمان بسیار موثر است.

بیشتر بخوانید : لوله برق pvc

جنس لوله برق دوجداره

پلاستیک پلی آمید جنسی می باشد که این لوله ها از آن ساخته شده اند. رنگ بندی این لوله ها بدین صورت است که داخل لوله سیاه رنگ و بیرون سفید رنگ میباشد با توجه به جنس و کیفیت خوبی که این لوله ها دارند، می توانید با اطمینان خاطر آن را از سایت پلیمر آرکا تهیه کنید.

اگر جنس نامرغوب لوله برق دوجداره را تهیه کنید ممکن است در آینده این لوله ها دچار خرابی شوند و در زمان سیم کشی های بعدی مشکلاتی را برای شما ایجاد کند و شما مجبور شوید که دیوار را بکنید و لوله ها را عوض کنید. همین امر بار مالی بسیار زیادی را برای شما ایجاد می‌کند و به همین منظور شما می توانید از وب سایت پلیمر آرکا اقدام به خرید این لوله ها کنید و با اطمینان خاطر بهترین کیفیت این لوله ها را از ما خرید کنید.

وزن لوله برق های دوجداره

یکی از مهمترین معیارهای سنجش کیفیت بعد از جنس لوله وزن آنها می باشد. به عنوان مثال وزن لوله دوجداره پلی آمید با وزن ۱۴ کیلوگرم از لوله هایی که ۱۱ کیلوگرم وزن دارند و جنس آنها از پلی آمید است کیفیت بیشتری دارند.

بیشتر بخوانید : لوله برق PVC خم سرد

خطرات عدم استفاده از لوله برق های دوجداره

نکته مهمی که برای استفاده از لوله های دوجداره می بایست به آن اهمیت ویژه‌ ای بدهید این است که اگر از این لوله ها استفاده نکنید خطرات بسیار ناگواری می‌تواند برای ساکنین آن ساختمان بیفتد. اگر لوله های دوجداره استفاده نکنید و فقط سیم ها را در دیوار قرار دهید به مرور زمان سیم ها دچار خوردگی می شوند و در صورت رسیدن رطوبت به آنها اتفاقات ناگواری می تواند برای ساکنان ساختمان بیفتد.

در صورتی که سیم ها دچار قطعی شوند به ناچار می بایست تمام قسمت دیوار را بکنید تا سیم های خراب را خارج کرده و فرآیند تعویض سیم را انجام دهید. اگر ندانید که سیمهای کدام قسمت ساختمان خراب است مجبور هستید تمام قسمت های سیم کشی ساختمان را بکنید که می تواند بار هزینه بسیار زیادی را برای شما ایجاد کند. پس استفاده از این لوله ها امری اجباری در فرایند سیم کشی ساختمان می باشد.

همچنین انعطاف پذیری بالایی که این لوله های دوجداره دارند می توانند فرایند سیم کشی را امری راحت و آسان کند.

نکته مهم در مورد لوله برق دوجداره:

در فرایند سیم کشی لوله های دوجداره باید از حرارت زیاد در امان باشند. چرا که مقاومت آنها در برابر آتش سوزی بسیار پایین است و هر لحظه ممکن است آتش بگیرند.

بیشتر بخوانید : لوله برق pvc خم سرد

لوله برق دوجداره با جنس پلی اتیلن

مهمترین دغدغه لوله کشی برق ساختمان هزینه خرید میباشد لوله برق دوجداره جنس پلی اتیلن می تواند از پرکاربردترین لوله ها در این حوزه باشد. چرا که قیمت آن نسبت به سایر لوله ها ارزان تر بوده و البته مقاومت مناسبی در برابر رطوبت و ضربه دارد. این لوله در سایز های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و برق کار به راحتی می‌تواند انواع کابل های مخابراتی و کابلهای نظارتی را از آن عبور دهد و به سیم ها آسیب وارد نشود. اما توجه کنید که لوله ها دارای جنس های مختلف هستند و در زمانی که می خواهید یک ساختمان را به صورت حرفه ای سیم کشی کنید به هزینه آن توجه نکنید.

بیشتر بخوانید : لوله برق pvc خم گرم

کاربرد لوله دوجداره برای آبیاری

زمین های کشاورزی همواره رطوبت بسیار زیادی دارد و سیم هایی که برای کار کردن سیستم آبیاری مورد استفاده قرار می گیرند باید عایق مناسبی داشته باشند، تا افرادی که در آن محیط کار می کنند دچار برق گرفتگی نشوند.
لوله های دوجداره می تواند بهترین ابزار برای این منظور باشد. این لوله ها با مقاومت بالا در برابر رطوبت و ضربه می تواند سیم ها را محافظت کرده و هیچ گونه خطری افراد آن محیط را تهدید نمی کند.

همچنین لوله های دوجداره دارای سایزهای مختلفی هستند که شما می توانید برق شهر های مختلف را با کمک این لوله ها انتقال دهید. توجه داشته باشید که سیم های مخابراتی، سیم های برق و… می تواند برای نصب حساسیت زیادی دارند و بهترین ابزار برای انتقال این سیم ها همین لوله های دوجداره میباشند.

بیشتر بخوانید : وام طلا

لوله برق دوجداره

استفاده از لوله های دوجداره برای سیم کشی ساختمان ها امری اجتناب ناپذیر است و در صورتی که شما بخواهید یک سیستم سیم کشی حرفه ای را پیاده سازی کنید کمک گرفتن از این لوله ها می‌تواند فرآیند سیم کشی ساختمان شما را در بهترین حالت قرار دهد. مهمترین نکته قیمت و کیفیت این نوع لوله ها است که تیم پشتیبانی وب سایت پلیمر آرکا بهترین خدمات را در این حوزه در اختیار شما قرار می دهد.

شما میتوانید با تماس گرفتن با تیم پشتیبانی ما تمامی اطلاعات لازم در مورد نوع جنس و کیفیت لوله های دوجداره را در اختیار بگیرید و بهترین برند را انتخاب کنید. همچنین یکی دیگر از خدمات ما پرداخت اقساطی می باشد و شما در صورتی که از ما خرید کنید می‌توانید فرایند خرید را به صورت مدت دار انجام دهید. همچنین ما به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شما هستیم و هرگونه سوال را پاسخگو هستیم و در صورت نقص در لوله های دوجداره پاسخگوی شما خواهیم بود.

بیشتر بخوانید : قوطی کلید نسوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *