قوطی کلید نسوز + (خرید و مشخصات)

قوطی کلید نسوز

مطالب این مقاله

قوطی کلید نسوز

مقدمهقوطی کلید نسوز

در سیم کشی ساختمان ابزارهای متفاوتی استفاده می شود که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. در این مقاله به معرفی قوطی کلید نسوز اشاره خواهیم کرد و تمامی اطلاعاتی که در مورد این ابزار باید بدانید را در اختیار شما خواهیم گذاشت، پس تا انتها همراه ما بمانید. قوطی کلید نسوز می تواند پریزها را در مقابل هر نوع آسیب ایمن نگه دارد و همچنین ممکن است که کلید و پریز ها دچار اتصالی شوند که دلیل آن ورود گرد و غبار به پریز ها می باشد. با استفاده از قوطی کلید این چنین مشکلاتی برای شما اتفاق نخواهد افتاد.

بیشتر بخوانید : لوله برق pvc

قوطی کلید قدیمی (نسوز)

قوطی کلید نسوز

اولین نوع قدیمی باشد که جنس آنها pvc است. با توجه به مقاومت بالایی که این نوع کلیدها دارند موارد استفاده بسیار زیادی در سیم کشی ساختمانی از آنها می‌شود. توجه داشته باشید که این قوطی های کلید برای استفاده های گروهی نیستند و فقط برای یک خط لوله برق مورد استفاده قرار می گیرند.

قوطی کلید کناف

در صورتی که دیوارهای پیش ساخته یا دیوارهای کناف در ساختمان شما استفاده شده اند بهترین قوطی کلید مخصوص کناف میباشد که مناسب این نوع دیوارها ساخته شده است. انتهای این کلید گرد می باشد و برای نصب می توانید از فرایند راحت تری برخوردار باشید.

بیشتر بخوانید : لوله برق PVC خم سرد

قوطی کلید فلزی (نسوز)

مهمترین نکته که برای برق کشی داخل ساختمان می بایست به آن اهمیت ویژه دهید عمر قوطی کلید می باشد. به همین منظور می توانید از قوطی های  برق گالوانیزه استفاده کنید. به دلیل اینکه هم تو کار هستند یعنی داخل دیوار قرار می‌گیرند و همین که دارای عمر بسیار زیادی هستند و می‌توانند کلید و پریز را از هرگونه رطوبت در امان نگه دارند. همچنین با پایدار نگه داشتن جریان برق مشکل برق رسانی به سایر قسمتهای ساختمان حل میشود.

مناسبترین قوطی کلید نسوز

قوطی کلید نسوز

جواب این سوال کمی پیچیده است، چرا که برخی به قیمت مناسب اهمیت می دهند و برخی به کیفیت و مقاومت در برابر ضربه اهمیت می دهند. ولی در حالت کلی قوطی کلید پلاستیکی محبوبیت بیشتری دارد. چراکه در برابر رطوبت مقاوم است، جنس پلاستیکی دارد و فرآیند نصب راحت تری دارد. مهمترین مشکلی که این قوطی کلید دارد عدم مقاومت در برابر ضربه می باشد. افرادی که میخواهند مشکلات ضربه پذیری کلید را نیز برطرف کنند می توانند از قوطی های کلید گالوانیزه بهره ببرند.

مزیت قوطی کلید نسوز

1: با نصب قوطی کلید نسوز میتوانید از نفوذ گرد و غبار به داخل کلید و پریز ها جلوگیری کنید. همچنین فاصله معینی بین کلید و پریز های ایجاد می شود که می توانید سیمهای هر کدام را به ترتیب نصب کنید و در زمان نیاز آنها را جابجا کنیم این فرایند باعث میشود که نظم خاصی در بین کلید و پریز و سیم های عبور کرده ایجاد شود و بعداً اگر خواستید سیم ها را تعویض کنید مشکلی از این نظر نخواهید داشت.

2: تعمیرات ساختمان ها به مرور زمان امری اجتناب‌ ناپذیر است. در صورتی که از قوطی کلید استفاده کنید و سیم کشی ها در موقعیت مناسبی باشند اگر نیاز به تعمیرات در آن قسمت احساس شد، سیمها دچار آسیب‌ دیدگی نمی‌شوند و کیفیت سیم کشی برهم نخواهد خورد. به همین دلیل با نظم بخشیدن در برق کشی ساختمان با قوطی کلید نسوز بهترین شرایط را برای برق کار ایجاد میشود.

3: سرما و گرما می تواند به انتقال جریان برق آسیب وارد کند با کمک قوطی کلید نسوز این مشکل برطرف می‌شود و رطوبت یا سرد و گرم شدن دیوار برای انتقال جریان برق مشکلی ایجاد نمیکند.

4: زمانی که سیم کشی ساختمان به اتمام می رسد و مشکلاتی در سیستم سیم کشی ایجاد می‌شود، در زمان تعمیر اگر سیم ها به یکباره کشیده شوند سیم از کلید یا پریز جدا نمی شود و قوطی کلید مانع کشیده شدن و قطع شدن جریان برق می شود که می تواند یکی از مهمترین مزیت های قوطی کلید نسوز باشد. شما می توانید از وب سایت پلیمر آرکا این قوطی های کلید نسوز را با قیمت و کیفیت عالی تهیه کنید.

بیشتر بخوانید : لوله برق pvc خم گرم 

نکته مهم در قوطی کلید نسوز :

قوطی کلید نسوز

جنس قوطی کلید نسوز از مواد درجه یک و درجه دو تهیه میشود. توصیه میکنیم از جنس درجه یک برای نصب و استفاده کنید. چرا که کیفیت و عمر آنها بیشتر خواهد بود و فرآیند نصب راحت تری را تجربه خواهید کرد. جنس درجه دو ممکن است در زمان نصب دچار شکستگی شود و بار مالی بیشتری را ایجاد کند. همچنین نصاب می بایست از تخصص بالایی برخوردار باشد. چون حتی اگر جنس قوطی کلید درجه یک باید ولی نصاب تخصص نداشته باشد میتواند باعث خسارت شود و به قوطی های درجه یک آسیب بزند. پس در مرحله اول قوطی کلید نسوز درجه یک تهیه کنید و در مرحله دوم از نصاب های حرفه ای برای فرایند سیم کشی ساختمان خود کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید : وام طلا

مقاوم در برابر آتش سوزی

آتش سوزی همواره همه ساختمان ها را تهدید می‌کند یکی از پرکاربردترین ابزار هایی که می تواند ایمنی ساختمان شما را در برابر آتش سوزی بالا ببرد قوطی کلید نسوز می باشد. چرا که این قوطی در مقابل حرارت مقاومت بالایی دارد و مانع رسیدن حرارت به سیم کشی داخل خود می شود. به همین دلیل از اتصالات و آتش سوزی بیشتر جلوگیری می کند و می تواند مانع نفوذ آتش به سایر نقاط ساختمان شود. پس اگر به ایمنی ساختمان خود اهمیت می دهید می توانید از وب سایت پلیمر آرکا اقدام به خرید قوطی کلید نسوز درجه یک و باکیفیت کنید.

بیشتر بخوانید : لوله برق نسوز

نصب قوطی کلید نسوز در انواع دیوارها

دیوار ها دارای انواع مختلفی هستند به عنوان مثال دیوارهای سرامیکی، دیوارهای بتنی، گچی، دیوار های آجری که هر کدام قوطی کلید نسوز مخصوص خود را نیاز دارند. به عنوان مثال در دیوارهای پیش ساخته می بایست از قوطی های استفاده کنید که به دیوار پیچ شوند و در دیوارهای گچی می بایست مکان مورد نظر را برای قوطی بکنید و قوطی را در آن نقطه نصب کنید. پس برای این موضوع حتما در ابتدا نوع دیوار خود توجه کنید و قوطی کلید مخصوص را انتخاب کنید که مناسب دیوار شما است.

قوطی کلید نسوز

در انتها باید بگویم که وب سایت پلیمر آرکا بهترین عرضه کننده قوطی کلید نسوز می باشد. چرا که هم واسطه ها را از بین برده که باعث شده قیمت قوطی کلید بسیار کاهش یابد و هم عرضه کننده با کیفیت ترین قوطی های کلید نسوز است.

بیشتر بخوانید : لوله برق پلی اتیلن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *