لوله برق پلی اتیلن چیست و چه خواصی دارد؟

مطالب این مقاله

لوله برق پلی اتیلن

در طول گذرزمان ، تکنولوژی به حد بسیار زیادی پیشرفت کرده است. این پیشرفت در حوزه شیمی و پلیمیر نیز باعث شده تا به یکسری مواد و نتایجی از پلاستیک برسیم که یکی از همین دسته پلاستیک ها باعث شده محصولی را با عنوان لوله برق پلی اتیلن تولید و روانه بازار کند. بگذارید به طور کلی کلی و جامع این را به شما بگوییم که ما انواع مختلفی از لوله ها برق را داریم. این لوله ها از انواع مختلفی پلیمر ها ، پلاستیک ها و همچنین فلز ها و ترکیبات به دست می آید . همچنین در قطر و سایز ها مختلفی جهت برطرف کردن نیاز ها تولید می شود. لوله ها کاربرد های زیادی دارد. لوله برق پلی اتیلن نه تنها برای برق کشی ، بلکه در صنایع کشاورزی و ساختمانی نیز بسیار کاربرد دارد و با آن می توان انتقال مایعاتی اعم از آب برای آبیاری را انجام داد. انتظار می رود تا با خواندن این مقاله به هر اطلاعاتی که در خصوص لوله برق پلی اتیلن نیاز دارید برسید. پس با ما همراه باشید

بیشتر بخوانید : لوله برق pvc

تماس با پلیمر آرکا

لوله برق پلی اتیلن چیست؟

ببینید دوستان ما درحال حاظر محصولات مختلفی از هیدروکربن ها یا همان پلاستیک های داریم. به عنوان مثال ، پلی استر ، پلی اتیلن، پلی آمید پلی وینیل کلرید و پلی استایرن. در نظر داشته باشید که تمام پلاستیک ها برای تولید لوله مناسب نیستند. می توان گفت که هر کدام از این نوع پلاستیک هایی که نام برده شد ، در صنایع و مکان های مختلفی کاربرد دارند. به عنوان مثال در برخی از صنایع کشاورزی هم از لوله هایی با ترکیب پلیکا و هم اتیلن استفاده می شود. یا در برخی از لوازم خانگی از سری پلاستیک های خشکه که عامیانه به این اسم هم معروف هستند استفاده می شود. در نظر داشته باشید. صنایع نسبت به نیاز خود به این ترکیبات اصلی ، مواد و عناصر دیگر را نیز حین تهیه اضافه می کنند تا به خواص مورد نظر خود را در آن ترکیب از پلاستیک بدست آورند.

از همین ترکیب ها ، لوله ای با نام  لوله برق پلی اتیلن بدست می آید که به دلیل داشتن خواص بسیار خوب ، از پر فروش ترین و پر کاربرد ترین لوله ها نه تنها در ایران  بلکه در سراسر جهان است. ساختار این لوله در انواع و شکل مختلف است. به عنوان مثال لوله برق پلی اتیلن تک جداره ، دو جداره ، رنگی و … اما از همه جالبتر خواص این لوله است. این لوله با داشتن خواص بی نظیر در تمام مدل های خود باعث شده تای یکی از پر  کاربرد ترین های لوله برق شود. در قسمت خواص لوله برق پلی اتیلن را برای شما دسته بندی کرده و توضیح داده ایم.

بیشتر بخوانید : لوله برق نسوز

خواص لوله برق پلی اتیلن

مقاومت در برابر انواع فشار ها و ضربات :  از مهم ترین و بهترین خواص لوله برق پلی اتیلن می توان به استحکام بالای آن اشاره کرد. این استحکام به قدری در این لوله ها به کمک تکنولوژی و علم مواد بالا رفته که امروزه بعضا می توانند در برابر لوله ها چدنی و فولادی و بتنی نیز کار کنند و نتیجه خوبی را داشته باشند. خواص مکانیکی بالای لوله برق پلی اتیلن باعث شده تا نه تنها در برابر فشار ها و ضربات مقاوم باشد ، بلکه در صورتی که لوله حتی تا و خم شود ، از خود واکنش خوبی نشان میدهد.

مقاومت بالا در برابر مواد اسیدی : همه این مورد را می دانند که حتی آب هم نوعی حلال است و می توان برخی مواد را در خود حل کند. لوله برق پلی اتیلن در برابر بیشتر مواد اسیدی و شیمیایی بسیار مقاوم است. بیشتر مواد شیمایی ، روغن ها و اسید ها دارای خواص خورندگی مواد جامد را دارند و در صورت برخورد با آن ، حال نسبت به میزان قدرت اسید ، ماده مورد نظر شروع به آب شدن و حل و خورندگی می شود. انی پدیده خیلی درد سر ساز است و لوله برق پلی اتیلن در برابر این حوادث ، از سیم ها و خودش به شدت مراقبت می کند.

بیشتر بخوانید : لوله برق PVC خم سرد

سایر خواص لوله برق پلی اتیلن

دارای عمر بسیار طولانی در برابر انواع فرسایش : دوستان ، این را همه می دانند که مواد پلاستیکی بسیار دیر در طبیعت از بین می روند و به چرخه برمیگردند. از این رو نشان دهنده دیر تجزیه شدن و عمر بالای این مواد را نشان میدهد. مواد و لوله های فلزی با این از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند ، در شرایط های متوسط و رو به پایین ، این لوله ها نیز چیزی بین 10 الی 15 سال عمر می کنند. اما لوله برق پلی اتیلن در بد ترین شرایط 10 سال عمر می کند. عوامل فرسایشی زیادی از روی آن عبور می کند؛ اما همچنان همان خواص خود را دارد. معمولا عمر لوله برق پلی اتیلن چندصد سال تخمین زده می شود که نهایت نهایت نهایت در برابر سرد و گرم شدن های ناگهانی کمی ترک بردارند. اما از بین نمی روند.

وزن بسیار کم و جوش پذیری! : لوله برق پلی اتیلن از خواصی جالب برخودار است که باعث شده وزنی بسیار کم و در نتیجه جایجایی و نصب آن راحت باشد. اتصالات آن به سادگی متصل می شوند و در صورت نیاز قابلیت جوش خوردن ، ( جوش پلاستیک ) را دارد. البته معمولا برای ادامه دادن طول لوله از اتصالات مربوطه استفاده می کنند. ولی در شرایطی که قرار است یک نوع از اتصال پلی اتیلن به فولادی انجام شود ، باستی حتما جوش پلاستیک به بخورد. با این کار می توان استحکام آن را در اتصالات بالا برد و کار را بسیار راحت تر کرد.

بیشتر بخوانید : وام طلا

کاربرد های لوله برق پلی اتیلن

لوله برق پلی اتیلن در صنایع زیادی کاربرد دارند که ما صنایعی که بیشترین کاربرد و نوع استفاده را دارند برای شما نام برده ایم. در نظر داشته باشید که ما وقتی می گوییم ( لوله برق پلی اتیلن ) فقط کاربرد های برقی و سیم کشی آن را نام نمی بریم. در این قسمت تمام کاربرد های خود لوله پلی اتیلن را برای شما نام خواهیم برد.

بیشتر بخوانید : لوله برق pvc خم گرم 

تماس با پلیمر آرکا

  • کشاورزی و آبیاری
  • فاضلاب و لوله کشی آب
  • محافظ کابل و سیم کشی
  • انتقال دهنده انواع مواد شیمیایی

از همراهی شما تا انتهای این مقاله بسیار سپاس گذاریم.

بیشتر بخوانید : نمایندگی داکت اسپلیت در اندیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *